Login for faster access to the best deals. Click here if you don't have an account.

Jak opravit netěsnící odtokové sítko kuchyňského dřezu

Jan 12th, 2022 at 01:45   Furniture & Appliances   Denver   6K views
Contact us
  • jak-opravit-netesnici-odtokove-sitko-kuchynskeho-drezu-big-0

Location: Denver

Price: Contact us Negotiable


Pokud vaše sítko kuchyňského umyvadlová baterie netěsní, existuje několik jednoduchých řešení, jak to opravit. Prvním krokem je odstranění sítka koše a pojistné matice na sítku. Pokud nemůžete koš vyjmout, únik může pocházet ze spoje potrubí. Chcete-li opravit netěsnost, musíte nejprve odšroubovat přídržnou matici na sítku koše. Pokud jej nemůžete odšroubovat, můžete jej vyjmout pomocí velkého šroubováku.

Vyměňte sítko

Dále je třeba vyměnit sítko. Chcete-li jej vyměnit, můžete buď koupit nový, nebo použít instalatérský tmel. Můžete také použít silikonový tmel, protože neobsahuje vodu. Některé dřezy mají samostatnou pojistnou matici, kterou lze vyměnit pouze za stejný typ tmelu. Pokud sítko dřezu neteče, můžete jej zkusit znovu nainstalovat.

Chcete-li to opravit, můžete na přírubu sítka dřezu nanést trochu instalatérského tmelu. Jakmile dosáhne požadované barvy, můžete jej opracovat do tvaru dlouhého hada a poté jej zasadit do otvoru dřezu. Pokud to nepomůže, můžete na přírubu nanést další instalatérský tmel. Po vyvinutí rovnoměrného tlaku otřete provazec tmelu a zkontrolujte potrubí.

Opravte si to sami

Netěsné odtokové sítko kuchyňského dřezu může být obtížným a frustrujícím úkolem. Můžete se pokusit opravit sami odstraněním matice sítka a jejím nahrazením novou. I když se jedná o složitou práci, může ji snadno a rychle provést majitel domu s trochou know-how a některými nástroji. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je získat instalatérskou sadu a postupovat podle několika jednoduchých pokynů.

Použití potravinářského barviva k nalezení úniku je rychlé a snadné řešení. Obarvená voda bude indikovat zdroj úniku. Barevnou vodu můžete také použít ke kontrole sestavy sítka. Jakmile zjistíte netěsnost, můžete se pokusit potrubí opravit. Prasklá trubka v odtoku kuchyňského dřezu může způsobit vážný problém. Abyste tomu zabránili, měli byste nejprve opravit netěsnící potrubí.

Pokud dřez teče z pojistné matice, můžete to opravit pomocí potravinářského barviva. Pokud toto řešení nefunguje, můžete také vyměnit pojistnou matici za lepicí tmel. Chcete-li to provést, musíte nejprve odstranit matici, což lze snadno provést pomocí klíče. Pokud to není možné, můžete tmel nahradit jinou maticí. Po odstranění matice můžete pojistnou matici vyměnit za novou.

Additional Details

Condition
New
//