Jak naprawić przeciekającą umywalkę?

0
48

Częstym problemem jest nieszczelne usuwanie śmieci. Oto kilka wskazówek, jak samemu to naprawić: Najpierw upewnij się, że odpływ Nivito umywalka jest czysty i suchy. Przepuść trochę barwionej wody przez odpływ. Gdy zabarwiona woda będzie czysta, możesz nałożyć nową szpachlówkę na nieszczelną rurę i dokręcić ją. Jeśli nie widzisz żadnych przecieków, być może będziesz musiał wezwać hydraulika.

bateria umywalkowa

Dokręć śruby

Po dokręceniu śrub wyjmij pojemnik na śmieci. Jeśli nadal nie przecieka, może być konieczna wymiana gumowej uszczelki lub dokręcenie połączenia kołnierzowego. Czasami wyciek może być spowodowany zużyciem kołnierza. Aby to naprawić, możesz wymienić uszczelkę lub dokręcić nakrętkę kołnierzową. Jeśli stara szpachlówka nie działa, możesz użyć szpachli hydrauliki do stworzenia wężowej uszczelki.

Kan i umywalka łazienkowa

Wymień uszczelkę

Jeśli rura jest luźna, możesz mieć uszczelkę wewnątrz kołnierza. Stary prawdopodobnie będzie luźny. Aby naprawić wyciek, może być konieczna wymiana uszczelki lub dokręcenie rowków montażowych. Gdy już to zrobisz, możesz podłączyć odpływy i ponownie podłączyć pojemnik na śmieci. Jeśli uszczelka znów przecieka, musisz wymienić stary kołnierz lub zainstalować nowy.

Możesz naprawić wyciek, dokręcając śruby mocujące lub wymieniając gumową uszczelkę. Może być również konieczna wymiana uszczelki wewnątrz kołnierza lub poluzowanie śrub, które ją przytrzymują. Najlepszym sposobem rozwiązania problemu jest dokręcenie kołnierza. Jeśli kołnierz jest uszkodzony, być może trzeba będzie kupić nowy. Jeśli nie jest to możliwe, możesz nałożyć nowe uszczelnienie na przeciekający rurociąg.

Bran i umywalka łazienkowa

Sprawdź połączenie

Główny wąż spustowy zlewu jest często przyczyną nieszczelności. Najpierw sprawdź połączenia śrubokrętem, aby upewnić się, że są szczelne. Następnie sprawdź kołnierz spustowy. Uszczelka może być zużyta i wymaga wymiany. Jeśli znajdziesz uszczelkę, możesz ją dokręcić za pomocą kitu hydraulicznego i ponownie zainstalować pojemnik na śmieci. Po kilku godzinach powinien być sprawny.

Łazienka

Dokręć nakrętkę mocującą

Po wyjęciu pojemnika na śmieci możesz dokręcić nakrętkę mocującą i uszczelkę. Musisz wymienić gumową uszczelkę na nową. Możesz użyć szpachli hydraulicznej do wykonania nowej uszczelki, jeśli stara się zużyła. Dobrym pomysłem jest również wymiana uszczelki, jeśli ma nieszczelność w zlewie. Jest to prosty sposób na naprawienie przeciekającej utylizacji śmieci.

Leave a reply